Radnički od Arapa uzeo odličnu cifru za Lekovića, Dudić u Kragujevac doveo bivšeg golmana Borca
Foto - Radnički 1923 Kragujevac

Milošević u Radničkom

Radnički od Arapa uzeo odličnu cifru za Lekovića, Dudić u Kragujevac doveo bivšeg golmana Borca

Midhat Šljivak

Radnički iz Kragujevca oprostio se prije nekoliko dana od golmana Stojana Lekovića koji je postao novi član Al Jazire iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Poznata je cifra koju je tim Feđe Dudića inkasirao u ovom poslu, a i ko će stati među stative u ostatku sezone.

Radnički iz Kragujevca predvođen bh. trenerom Feđom Dudićem napravio je fenomenalne stvari u proteklih nekoliko mjeseci.

Dudić je dolaskom podigao tim s dna tabele i uveo ga u Evropu, gdje su prošlog četvrtka debitovali pobjedom od 1:0 protiv crnogorskog predstavnika Mornara iz Bara.

Igrači kragujevačkog tima postali su interesantni mnogim klubovima, pa je tako prvi golman Stojan Leković (22) napravio transfer u Ujedinjene Arapske Emirate. Njegov novi tim je Al Jazira.

Poznata je i cifra koju je koju je Radnički inkasirao za 22-godišnjeg čuvara mreže. Al Jazira je u kasu tima iz Kragujevca uplatila 300.000 eura, a detalji ugovora mladog golmana trenutno nisu poznati.

Među stativama u meču s Mornarom stajao je 19-godišnji Luka Lijeskić. Odradio je odličan posao, no Feđa Dudić je odlučio za ostatak sezone pronaći nešto iskusnijeg čuvara mreže.

Oglasi

Među slobodnim i kvalitetnim rješenjima nije bilo previše izbora, a na kraju se Radnički dogovorio s doskorašnjim golmanom Borca iz Banja Luke Markom Miloševićem.

33-godišnji čuvar mreže je proteklih šest mjeseci proveo u Borcu. Ipak, nije se mogao dogovoriti o nastavku saradnje s bh. prvakom, te je napustio tim na kraju sezone.

Špekulisalo se čak da bi Milošević mogao u Crvenu zvezdu, gdje bi imao ulogu rezervnog čuvara mreže, no od toga nije bilo ništa. Na kraju je završio u Kragujevcu.

Iskusni golman tako će u novoj sezoni stajati među stativama Radničkog i to će mu biti povratak u Srbiju nakon četiri i po godine odsustva.

Oglasi

On je karijeru počeo u Zemunu, igrao je potom za nekoliko klubova u među kojima su Voždovac i Napredak, a zatim je otišao u Kazahstan gdje je tri godine proveo u ekipama Kaspiy i Astana.

Potom je branio za mađarski Debrecen odakle je u januaru kao slobodan igrač došao u Borac s kojim je osvojio titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Potražite više informacija na temu Super liga Srbije:

On je dres bh. šampion oblačio 22 puta, osam puta je mrežu sačuvao netaknutom, a primio je 19 pogodaka.

Milošević će svojim iskustvom donijeti mnogo ekipi Radničkog, a uskoro će njegov dolazak biti službeno potvrđen.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi