Nemaju konkurenciju u Španiji: Kraljevima gradski derbi i veliki korak ka tituli

Atletico položio koplja

Eldar Ganibegović

Upravo je završen derbi 17. kola španske Primere.

Real Madrid je na Santiago Bernabeuu dočekao gradskog rivala Atletico i kući ih ispratio s dva gola u mreži, bilo je 2:0.

Karim Benzema se vratio nakon povrede i odmah u 16. minuti pogodio za prednost domaćih od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Atletico je imao šansu preko Griezmanna, a real preko Juniora.

Nije Ancelotti htio mnogo rizikovati s Benzemom, pa je na poluvremenu na teren umjesto njega poslao Luku Jovića.

Ta izmjena nije mnogo promijenila stanje na terenu, pa je Marco Asensio u 57. minuti duplirao vodstvo i postavio, kasnije će se ispostaviti, konačan rezultat. Njegov gol pogledajte klikom OVDJE.

Prije toga Atletico je mogao do izjednačenja, no Felix i Cunha nisu iskoristili svoje šanse. Bolje rečeno, Thibaut Courtois je sjajno branio.

Belgijanac je Real spasio i u sudijskoj nadokandi kada je zaustavio još jedan šut Joaoa Felixa.

Treba pohvaliti i Viniciusa Juniora koji je odigrao još jedan odličan meč i asistirao za oba pogotka Kraljeva.

Novim golom Benzema je popravio svoj skor na prvom mjestu liste strijelaca. Sada ima 13, dok je na drugom mjestu njegov pomenuti klupski kolega, Vinicius Junior. On je postigao 10 golova, koliko i Betisov Juanmi, no Brazilac ima tri asistencije više od Španca.

Tako je Real Madrid napravio veliki korak ka tituli prvaka. Izdvojili su se na prvom mjestu s 42 boda, osam bodova i utakmicu više od drugoplasirane Seville. Betis je treći s 33 boda, dok je Atletico četvrti s 29 poena koliko ima i Socieadad.

U narednom kolu Real Madrid će ponovo biti domaćin i to Cadizu, dok će Atletico Madrid u goste Sevilli.