
Ukrajinac fantastično iskoristio šansu u Real Madridu
Lunina želi pola Evrope, on nije puno razmišljao i već se zna gdje ćemo ga gledati iduće sezone
Andriy Lunin ove sezone dobio je neočekivanu šansu na golu Real Madrida, a niko ni slutio nije da će Ukrajinac to itekako znati da iskoristi. Sada njega želi pola Evrope, no čini se da je jasno gdje ćemo ga gledati iduće sezone.
Za Real Madrid sezona nije počela baš najbolje što se tiče golmana jer je Thibaut Courtois ljetos doživio tešku povredu koljena, te je Florentino Perez bio primoran da reaguje.
Na kraju su Kraljevi doveli Kepu Arrizabalagu iz Chelseaja na posudbu do kraja sezone, te je Španac bio prvi golman, ali svojim partijama u prvom dijelu sezone nije previše oduševio Carla Ancelottija.
Početkom godine Ancelotti je odlučio da Kepu ostavi na klupu, a na iznenađenje fudbalske javnosti šansu je dobio Andriy Lunin.
Ovaj 25-godišnji Ukrajinac je to maksimalno iskoristio i svojim odbranama oduševio je navijače Reala i pokazao je svima da ne zaslužuje da baš ima ulogu rezervnog ili trećeg golmana u kraljevskom klubu.
Iako je jasno da je Courtois i dalje prvi golman Reala sigurno je da je u Luninu dobio ozbiljnu konkurenciju. S druge strane Kepa je već otpisan i vratit će se na ljeto u Chelsea.
Oglasi
Međutim, Lunin je sjajnim partijama privukao pažnju drugih klubova, a neki od njih su pokazali ozbiljan interes da ga dovedu već na ljeto.
Cijena neće biti ogromna jer Lunin ulazi u zadnju godinu ugovora, no u Realu su shvatili da moraju reagovati. Perez i Ancelotti ne žele da izgube takvog golmana i odlučili su da svim silama pokušaju zadržati Lunina.
Luninu ne mogu obećati da će i iduće sezone biti prvi golman kada se Courtois vrati, ali su ga čini se uvjerili da je za njega najbolja opcija u Real Madridu.
Španski mediji prenose da pregovori Reala i Lunina traju već neko vrijeme i da je ovaj 25-godišnjak odlučio da ostane u Madridu. Prihvatio je uslove Kraljeva, te se očekuje da potpiše novi ugovor koji će trajati do ljeta 2028. godine.
Oglasi
⚡️
— Mario Cortegana (@MarioCortegana) May 1, 2024
Andriy Lunin close to agreeing new Real Madrid contract until 2028
@TheAthleticFC https://t.co/wsrEpiKTBt
U dosadašnjem dijelu sezone Lunin je upisao već 29 nastupa i potpuno je Kepu izbacio iz slike.
Lunin je u Real došao na ljeto 2018. godine iz Zoryje Lugansk za skoro devet miliona, ali je išao na posudbe u Leganes, Valladolid i Oviedo. No, svoju šansu je konačno dočekao i svima je pokazao o kakvom golmanu je riječ.
Ancelotti će iduće sezone biti na velikim mukama kada se Courtois oporavi i bit će zanimljivo vidjeti kome će pripasti uloga prvog golmana Real Madrida.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.