Real Madrid gazi ka tituli prvaka: Večeras je savladal ultra neugodan rival, junak je Rodrygo
Gotovo je sigurno da će Real Madrid postati novi prvak Španije.

Bilbao pao na Bernabeuu

Eldar Ganibegović

Real Madrid je napravio novi veliki korak ka tituli prvaka Španije. Los Blancosi su večeras upisali novu vrijednu pobjedu i dodatno se odvojili na vrhu tabele.

U okviru 30. kola španske Primere večeras je Real Madrid rezultatom 2:0 slavio protiv Athletic Bilbaoa.

Već u osmoj minuti vidjeli smo pogodak. Diaz dodaje do Rodryga, a ovaj zabija za 1:0.

Gostujući trener Ernesto Valverde je u 25. minuti morao napraviti prinudnu izmjenu.

Yeray Alvarez se povrijedio i nije mogao nastaviti s igrom, a umjesto njega je na teren ušao Dani Vivian.

Na narednu veliku šansu čekali smo do 44. minute. Aurelien Tchouameni je šutirao glavom, tik pored gola.

Igrala se 49. minuta kada se zatresao okvir gola gostiju. Brahim Diaz je pogodio stativu.

Tri minute kasnije je mogla doći kazna. Inaki Williams je zaprijetio, ali brani Andriy Lunin.

Sve je bilo gotovo u 73. minuti. Jude Bellingham dodaje do Rodryga, a ovaj svojim drugim pogotkom na utakmici postavlja konačan rezultat.

Pet minuta kasnije je Iker Muniain imao šansu da utakmicu odvede u neizvjesnu završnicu, ali Andriy Lunin zaustavlja njegov pokušaj.

Nakon ove utakmice Real Madrid je prvi sa 75 bodova, osam više od Barcelone i deset više od Girone. Bilvao je četvrti s 56.

Real Madrid će u 31. kolu gostovati kod Mallorce, dok će Athletic Bilbao na svom terenu ugostiti Villarreal.

Primera, 30. kolo:

Real Madrid - Athletic Bilbao 2:0 (Rodrygo 8', 73')

Potražite više informacija na temu La Liga:

Real Madrid (4-3-3): Lunin; Carvajal, Fernandez, Rudiger, Mendy; Kroos, Tchouameni, Valverde; Diaz, Rodrygo, Bellingham.

Athletic Bilbao (4-2-3-1): Agirrezabala; Lekue, Paredes, Alvarez, de Marcos; Vesga, Prados Diaz; Berenguer, Sancet, Williams; Guruzeta.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Real Madrid Moje Teme

Klicko2
Ultra neugodan rival???HAHAHHAHA zadnjih 20 susreta na smrad-beu nijednom atletiko pobjedio nije.Kako je to neugodan protivnik?Sudija na njihovoj strani plus ovima se baš ne igra protiv njih.Kujice smradridske.Smradovi baskijski
0 3
Madridista
Lagano i rutinski do titule. Dzabe štimaju katalinskoj sirotinji, neće ništa osvojiti :-(