Cadiz mučio Real, a onda je Modrićeva asistencija sve pokrenula: Kraljevi blizu titule!

U Madridu se priprema slavlje

Haris Zilić

Real Madrid je na mali korak do osvajanja nove šampionske titule u Španiji, a novi trijumf su upisali danas u 34. kolu.

Real je na Santiago Bernabeu savladao Cadiz rezultatom 3:0 i tako bi večeras i matematički mogao biti prvak ako Barcelona ne savlada Gironu.

Prvo poluvrijeme je ponudilo dominacju Reala, ali bez pravih prilika, držali su posjed, ali gosti su se sjajno branili.

Cadiz je čekao šansu iz kontri, a jednu takvu su dočekali u 45. minuti i velika sreća je bila na strani Reala.

U 45. minuti Gonzalo Escalante je šutirao glavom nakon jednog kornera, a lopta je prošla malo poeed gola Reala i otišlo se na odmor rezultatom 0:0.

Fudbaleri Reala su vidjeli da nema šale sa Cadizom kojem gori pod nogama i u nastavku su ubacili u brzinu više.

U 53. minuti vodstvo domaćina od 1:0. Modrić je asistirao, a Diaz pogodio za 1:0 i lakše se dissalo u Madridu.

Cadiz nije imao odgovor za gol Reala, a to Kraljevi koriste da u 68. minuti postignu i drugi gol, strijelac je bio Bellingham, a Diaz je sada upisao asistenciju.

Do kraja utakmice Real psotiže još jedan gol, a za konačnih 3:0 pogodio je Joselu u četvrtoj minuti sudijske nadoknade vremena, asistent je bio Fernandez.

Real Madrid je sada lider La Lige sa 87 bodova četiri kola prije kraja, imaju 14 bodova više od Barcelone i utakmicu više.

Ako Barcelona večeras savlada Gironu onda će Real titulu morati ovjeravati u narednom kolu u gostima kod Granade, ipak ako Barcelona ne savlada Gironu, slavlje u Madridu može početi večeras.

Sa druge strane Cadiz je u opasnoj zoni na 18. mjestu sa 26 bodova i već zaostaju za sigurnom lukom.

Ako Celta i Mallorca dođu do pozitivnih rezultata u 34. kolu Cadizu će trebati malo čudo za opstanak u finišu sezone.