Real Madrid bio na konopcima, a onda je loptu uzeo Luka Modrić - Nije bilo spasa
Luka Modrić asistirao, a Antonio Rudiger pogodio za trijumf Real Madrida.

Pobjeda Los Blancosa

Eldar Ganibegović

U okviru 19. kola španske Primere Real Madrid je ugostio Mallorcu. Dosta se mučio Kraljevski klub, ali je na kraju slavio s 1:0. Junaci su bili Luka Modrić i Antonio Rudiger.

Premijerna utakmica za Real Madrid u 2024. godini bila je sve osim laka. Protivnik na Bernabeuu je bila Mallorca, a meč je odlučen jednim golom i to u drugom poluvremenu.

Prva velika šansa na utakmici viđena je u 20. minuti. Vinicius Junior je dočekao jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju i promašio cijeli gol.

Kazna je mogla stići u smiraj prvog dijela. U 43. minuti Antonio Sanchez pogađa prečku s nekih pet-šest metara.

Ponovo se okvir gola Real Madrida tresao u 54. minuti. S velike udaljenosti je potegao Daniel Rodriguez, ali je pogodio desnu stativu.

Igrala se 72. minuta kada je veliku šansu imao i Real Madrid. Međutim, Brahim Diaz promašuje nemoguće i pogađa stativu.

Kada se činilo da će Mallorca uspjeti otkinuti makar bod na vrućem gostovanju, ukazala se kombinacija Modrić-Rudiger. Hrvat je uzeo loptu i centrirao iz kornera, Rudiger šutirao glavom i spasa nije bilo.

Nakon ove pobjede Real Madrid ima 48 bodova. Tri manje ima Girona, a deset manje Atletico Madrid. Ova dva tima se večeras od 21:30 sastaju u Madridu.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Mallorca je daleko iza njih. Ima 18 bodova, četiri više od prvog tima u zoni ispadanja i njima je cilj ostanak u ligi.