Javio se "Realov nacista" da se opravda: "Oblačim se kao žena i nosim šminku, imam šest romskih..."

Nakon sinoćnjeg skandala

Javio se "Realov nacista" da se opravda: "Oblačim se kao žena i nosim šminku, imam šest romskih..."

Adis Ćesko

Nakon velikog skandala koji je izbio na utakmici između Real Madrida i Benfice, oglasio se navijač koji je optužen da je na tribinama uputio nacistički pozdrav.

Snimak njegovog poteza munjevito se proširio društvenim mrežama i izazvao žestoke reakcije javnosti.

Dok su mnogi tražili sankcije i oštru kaznu, prozvani navijač odlučio je da javno iznese svoju stranu priče.

U svom obraćanju pokušao je demantovati optužbe i objasniti sporni gest.

"Nisam nacista... Nacisti se ne druže s crncima, niti s homoseksualcima, niti se oblače kao žene kao što ja radim... Ovdje nešto nije u redu!", rekao je.

Oglasi

Potom je dodao: "Imam dvoje usvojene crne djece, ne jedno, DVOJE! Kalua i Abdua... Vjenčao me homoseksualac. Oblačim se kao žena i nosim šminku, imam šest romskih haljina."

Na taj način pokušao je dokazati da, kako tvrdi, nema nikakve veze s nacističkom ideologijom.

Govoreći o samom incidentu na stadionu, negirao je da je uputio sporni pozdrav.

"To nije bio nacistički pozdrav. Ja obično pravim takve pokrete kada igram fudbal, ili čak stavim ruku na međunožje, ili ponekad na stražnjicu. Taj gest sam napravio samo da kažem 'Hala Madrid'."

Oglasi

Njegove riječi izazvale su dodatne polemike i podijeljene reakcije u javnosti.

Dok jedni smatraju da se radi o pokušaju opravdavanja neprimjerenog ponašanja, drugi čekaju zvaničnu reakciju kluba.

On, međutim, poručuje da nema razloga za brigu. "Sada me kritikuju i govore svakakve stvari. Moja savjest je čista... Pridružiti se nacističkoj grupi zbog jednog gesta? Izvinite, ali ja u to ne vjerujem. Neću dozvoliti da ovo eskalira... Razgovarat ću s klubom."

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Posebno je pažnju privukla njegova završna izjava.

"Do jučer sam mislio da je 'Nazi' marka džina... Čak sam rekao: 'Hoću uzeti dvije boce Nazija' i tek tada sam saznao šta 'Nazi' znači."

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije