Real se zasladio Barcelonom
Real slavi barca na koljenima

M. Maksimović

Real Madrid je na najbolji mogući način '' zasladio'' naslov prvaka. U 156. po redu El Clasicu, Real je pobjedio, nadigrao, uništio Barcelonu.

Prije početka utakmica igrači Barcelone su se poklonili novim, starim prvacima i to su igrači Reala zaslužili, ako ništa drugo onda za izvedbu u velikom derbiju. U međusobnim duelima ova dva kluba kroz istoriju i jedni i drugi su znali deklasirati svog protivnika, ali će ova utakmica sasvim sigurno naći mjesto u Realovim knjigama. Rijkaard pokisao, glava spuštena, kadar koji je najbolje opisao Barcelonu večeras, Barcelonu danas.

Real je krenuo odlično, već u 12. minuti Raul je zabio za 1:0. Osam minuta kasnije nakon kornera Robben glavom  pogađa i to je već 2:0. Rijkaard pravi vrlo rano prvu izmjenu, nakon drugog gola vadi Gudjonsena, ubacuje Dos Santosa. Pokušala je Barca do kraja poluvremena nešto napraviti, Krkić i Henry su prijetili ali je ostalo 2:0.

Na početku drugog dijela veliku šansu je imao Krkić ali nije zabio. Naravno da je ostalo pitanje, kako bi se utakmica razvijala da je Bojan, zabio, ali nije. Nakon toga igra samo Real Madrid, Schuster kao da se naslađuje Rijkaardu, pa ubacuje napadače, pravi izmjene. Tako u 61. minuti umjesto Robbena ulazi Higuaín, minutu kasnije postiže gol za 3:0, nakon odlične akcije Diarre. U 71. minuti Robinho ulazi umjesto Gutia i samo pet minuta kasnije uspjeva izboriti jedanesterac iako je možda Pérez Burrull pogriješio. Sa bijele tačke je pogodio Ruud Van Nistelrooy. Ruud je ušao samo dvije minute ranije umjesto Raula.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Do kraja utakmice Barcelona je preko Henrya smanjila na konačnih 4:1, a još veču katastrofu je izbjegla zahvaljujući golmanu Valdésu. Katalonci su sada ostali bez drugog mjesta i direktnog plasmana u Ligu prvaka,  jer je  Villarreal u gostima savladao Recreativo 2:0 golovima Nihata Kahvecia u 55. minuti i Franca sedam minuta prije kraja utakmice. Što se tiče borbe za opstanak, Valencia je savladala Zaragozu direktnog konkurenta 1:0, strijelac je bio Silva u 20. Getafe je pobjedio Almeriu 4:2, pa je trenutačno Osasuna drugoligaš jer je izgubila od Mallorce 2:1.