Sevilla ne odustaje od titule, Osasuna stvorila nove probleme Elcheu

La Liga

H. Zilić

Od 14 sati odigrana su dva duela 33. kola La Lige.

U derbiju, Sevilla je sa 1:2 savladala Real Sociedad i ostala u utrci za titulu prvaka.

Tim iz San Sebastijana je vodio sa 1:0 od pete minute kada je Fernandez zatresao mrežu Andalužana.

Nakon gola domaćina, Sevilla je bila puno bolja na terenu, a prekorenuli su za dvije minute. Prvo je Fernando u 22. minuti pogodio za 1:1, da bi u 24. minuti En Nesyri pogodio za 1:2, a ispostavit će se do kraja da je to i konačan rezultat utakmice.

Sevilla sada ima 64 boda, tri manje od lidera Atletica, ali i utakmicu više. Real Sociedad je ostao petoplasirani i do kraja sezone će voditi veliku borbu sa Betisom i Villarealom za tu petu poziciju.

U drugom meču od 14 sati Osasuna je sa 2:0 bila bolja od Elchea.

Poveli su domaćini u 38. minuti golom Barje na asistenciju Sancheza, a u 68, minuti Gonzalez postiže autogol za 2:0.

Ovim trijumfom Osasuna se učvrstila na sredini tabele sa 37 bodova, dok je Elche prvi u opasnoj zoni sa 26 bodova.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Napomenimo da su Španci danas igrali utakmice 33. kola, a naredni vikend će igrati utakmice 31. kola. To su od ranije najavljene promjene u kalendaru.