Reggiana se revanširala Milanu, briljirao Lavrinović

Lega Basket, finale

Košarkaši Reggiane slavili su sigurnu pobjedu protiv Milana (81:72) u trećem meču finala doigravanja za prvaka Italije.

Milano je u obje utakmice na svom parketu ostvario pobjede, ali je Reggiana večeras smanjila tako što je pred svojim navijačima trijumfovala sa 78:70.

Dobrim dijelom prve dionice gosti iz Milana su vodili, ali je Reggiana na prvoj dvominutnoj pauzi imala plus 4 (22:18).

Druga četvrtina donosi bolju igru domaćina, koji je na odmor otišao s dvocifrenom razlikom  (43:33).

Lavrinović je sa 20 poena predvodio domaće do pobjede, dok je Della Valle dodao 17. Na drugoj strani Kalnietis je ubacio 15, Simon 14, a McClean 13 poena.

U nastavku Milano ne uspijeva da se vrati, štaviše u jednom trenutku je Reggiana imala i maksimalnih 19 poena prednosti.