Reims ostvario važnu pobjedu protiv Marseillea
Nakon ovog susreta Reims se nalazi na sedmom mjestu na tabeli sa 34 osvojena boda, dok je Marseille deseti sa tri boda manje, ali i utakmicom manje od Reimsa.

Slavili sa 2:1

E. Oštraković

Reims je večeras u okviru 23. kola Francuskog prvenstva ostvario pobjedu na domaćem terenu protiv Marseillea, rezultatom 2:1.

Domaći su tokom cijelog susreta bili dosta bolji protivnik, te su sasvim zasluženo upisali pobjedu pred domaćim navijačima.

Na prvi pogodak se čekalo do 21. minute kada Dingome trese mrežu Mandande. Bio je to jedini pogodak u prvom poluvremenu, a osim tog gola, viđeno je nekoliko prilika na obje strane.

Marseille je dosta bolje otvorio drugo poluvrijeme, ali nisu mogli do izjednačenja. Sjajan potez učinio je trener domaćih kada je u 68. minuti ubacio Suk Hyun-Juna koji je u svom prvom kontaktu sa loptom postigao gol za 2:0.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Pokušali su domaći mirno utakmicu mirno privesti kraju, ali je N'Jie u 86. minuti smanjio rezultat na 2:1, te tako dao svojim navijačima nadu da mogu do boda. Ipak utakmica je završena pobjedom Reimsa.