Remi Club Bruggea i Genta, Zolotić bez minutaže

Pro liga Belgije, 12. kolo

U derbiju 12. kola Pro lige Belgije Club Brugge i Gent su remizirali rezultatom 2:2.

Club Brugge i Gent su odigrali još jednu dobru utakmicu sa dosta golova. Ove dvije ekipe se bore za titulu, pa se to moglo i očekivati.

Gosti iz Genta poveli su golom Miličevića u 13. minuti, ali je De Sutter donio u zadnjih 15 minuta prvog dijela Club Bruggeu preokret i 2:1 vodstvo.

U sedmoj minuti nastavka Duarte je isključen u domaćem timu, a gosti su preko Rafinhe izjednačili u 63. minuti.

Potražite više informacija na temu Jupiler league:

Club Brugge ima 21 bod na drugoj poziciji, a bod manje ima trećeplasirani Gent. Lider, Anderlecht, ima 23 boda i od 18 sati dočekuje Standard. Bivši igrač Željezničara, Nermin Zolotić, nije igrao za goste iako je bio na klupi.