Remi Finske i Gruzije

Grupa I

Uzbudljiv susret odigrali su večeras reprezentacije Finske i Gruzije, a bodovi su nakon 90 minuta podijeljeni.

Prvo poluvrijeme je proteklo u opreznoj igri na obje strane tako da se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku susreta nije se dugo čekalo na golove a nakon jednog kornera u 56. minuti kog je izveo Targamadze, Kashia je savladao vlastitog golmana. Samo tri minute kasnije, Finska ostaje sa igračem mane na terenu, a isključen je Eremenko.

Ipak, i sa igračem manje, Finska je uspjela da se vrati u susret. U 62. minuti, Hamalainen je sjajno prošao po lijevoj strani te je iz dosta teške pozicije savladao golmana gostiju.

Do kraja susreta i jedni i drugi su pokušavali da dođu do gola koji bi im donio sva tri boda, ali im nije polazilo za rukom te je ostalo 1:1.