Danas je na stadionu u Bijelom Polju odigran prijateljski susret između premijerligaša, FK Velež, i ekipe iz Prve lige FBIH, NK Metalleghe BSI.

Velež i Metalleghe su susret počeli u sljedećim sastavima:

Velež: Bogdanović, Manev, Dario, Ćosić, Alagić, Pršeš, Radovac, Sijamija, Ćatić, Behrem, Cvijanović.

Metalleghe: Ćeman, Kovač, Alispahić, Hasanhodžić, Danilović, Vulić, Samardžić, Kapetan, Haračić, Bešagić, Tankuljić.

Mostarci su od samog početka uspostavili terensku inicijativu, ali većih prilika na otvaranju meča nije bilo. Ipak, bilo je nekoliko pokušaja sa obje strane, a Metalleghe je bio opasan nakon kontri.

Ritam igre se polako ubrzavao, a nekoliko dobrih intervencija je imao golman Veleža Bogdanović.

Počeo je vrlo brzo ozbiljno prijetiti i Velež, par puta se u odličnoj šansi našao Behram, a potom i Ćatić, ali lopta nije pronašla svoj put do gola Metalleghea.

Prilika je tako bilo u prvom poluvremenu, ali ne i golova, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Tim iz Jajca je prvi zaprijetio u nastavku, pokušao je Haračić, ali je lopta otišla pored gola.

Opao je tempo igre u nastavku, u kojem su igrale potpuno izmijenjene ekipe u odnosu na prvih 45 minuta, ali je Velež svejedno imao posjed i inicijativu. Ipak, veće priliku su, po dosta lošem terenu, izostale.

Golova do kraja nije bilo, iako je Velež i u finišu bio u ofanzivi, pa je ovaj meč završen rezultatom 0:0.

Treba dodati da je ovo bila zadnja prijateljska utakmica Veleža pred odlazak u Tursku.