Remi na Tušnju ostavio FK Željezničar na vrhu tabele: FK Tuzla City - HŠK Zrinjski 0:0

Bez golova u pretposljednjoj utakmici kola

M. Šljivak, foto: E. Oštraković

Tuzla City i Zrinjski remizirali su večeras na Tušnju (0:0) u susretu 5. kola Premijer lige BiH.

Tuzla je ofanzivno ušla u meč, a u drugoj minuti sjajan šut Ubiparipa odlazi pored gola.

Lendrić sa druge strane uzvraća, Fejzić je oprezan, da bi jako dobrih deset minuta igre zaključio pokušajem Efendić.

Zrinjski je i u 18. minuti imao dobru akciju. Ipak, Fejzić je ponovo uspješniji od napadača gostiju, da bi potom uslijedio period tvrde i vrlo dosadne utakmice.

Apsolutno ništa se nije dešavalo vrijedno spomena na Tušnju i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Uvodne minute nastavka pripale su Plemićima. Pokušali su preko Stojkića ugroziti Fejzića, no golman domaćih je siguran.

Potom se igra ponovo umirila. Igralo se dosta čvrsto, čekala se greška protivnika, a u 74. minuti domaći propuštaju veliku šansu.

Rezervista Crnkić fantastično pronalazi Nukića, ovaj je sam pred Brkićem, ali njegov završni udarac nije precizan i lopta pogađa spoljni dio mreže.

Domaći tim je do kraja bio bolji i ofanzivniji, ali su Plemiću imali šansu za pobjedu. Mandić je u 85. minuti izašao sam pred Fejzića, ali je promašio.

Ostalo je do kraja 0:0, pa je Tuzla City propustio šansu da preuzme vrh tabele nakon pet kola, a tamo i dalje stanuje FK Željezničar.

Premijer liga BiH, 5. kolo.

Tuzla City - Zrinjski 0:0

FK Tuzla City: Fejzić, Efendić, Husejinović, Kojić, Stjepanović, Terzić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Zlatković.

HŠK Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Zlomislić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Lendrić, Jakovljević, Mandić, Kadušić, Govedarica.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme

sloboda1919tz
Cestitke fks na novoj osvijenoj tituli .
16 0
magistar
Kažem ja liga je toliko izjednačena da Velež na jesen može biti prvi, a može i da ne osvoji više od 5 bodova do kraja, i tako više manje za svaki klub. Apsolutno liga nema ni jednog favorita, svakako najzanimljivija sezona do sada.