Remi Urugvaja i Paragvaja za prolaz u četvrtfinale

Copa America

Reprezentacije Urugvaja i Paragvaja remizirale su (1:1) u susretu grupe B na Copa America.

Nije ovaj meč donio naročito lijep fudbal, ali na kraju su ipak postignuta dva pogotka.

Nakon dosadnih više od 20 minuta igre u 29. minuti postignut je pogodak, a Urugvaj je stigao do vodstva. Jose Maria Gimenez pogađa nakon kornera za prednost od 1:0.

Ipak, u finišu prvog dijela Paragvaj dolazi do poravnanja. Ponovo je korner, a najviši u skoku je Lucas Barrios za rezultat prvog poluvremena od (1:1).

Nastavak donosi nekoliko pokušaja na obje strane. Međutim, rezultat se nije mijenjao, pa su ovim remijem obje reprezentacije prošle u četvrtfinale Copa America.