Remi Zvijezde i Orašja, Hodžić presudio GOŠK-u

Prva liga FBiH, 11. kolo:

Danas je u okviru 11. kola Prve lige FBiH odigrano pet utakmica, a do pobjede su stigli Rudar i Goražde.

Fudbaleri tima iz Kaknja na domaćem terenu su upisali četvrtu ovosezonsku pobjedu savladavši bihaćko Jedinstvo rezultatom 3:1.

Prvi gol na utakmici viđen je u 24. minuti susreta, kada se Džafić najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i potom matirao Abdihodžića za vodstvo od 1:0. Samo četiri minute prednost je povisio Topalović, da bi u 68. minuti Bišćani s bijele tačke pogodili za 2:1.

Rudar je u nastavku utakmice djelovao znatno opasnije, a to dolazi na naplatu u samom finišu. Ovaj put mrežu Jedinstva ja zatresao Neimarlija i postavio ujedno konačan rezultat.

Mnogo uzbuđenja ponudio je i duel između Čapljine i Branitelja, koji je nakon 90 minuta igre okončan neriješenim rezultatom 2:2.

Nakon nešto više od pola sata igre Renato je matirao golmana Čapljine za vodstvo od 1:0, ali samo nekoliko minuta kasnije Vladavić donosi svom timu izjednačenje. Izjednačujući gol dodatno je ohranio Čapljinu i domaći su do kraja poluvremena uspjeli prokrenuti preko Jurina.

Rezultat na semaforu nije se mijenjao sve do 62. minuti, a konačnih 2:2 i ujedno vrijedan bod Branitelju donio je Ferenc.

Goražde je kao domaćin savladalo GOŠK s minimalnih 1:0, a pobjednonosni pogodak u posljednjoj minuti utakmice postigao je Hodžić.

Utakmice između Zvijeda i Orašja, te Bosna i Sloge okončane su bez golova.

Rudar - Jedinstvo 3:1

Rudar: Hadžić, Čaluk, Durmić, Prkić, Ćehajić, Džafić, Džafić, Gafurović, Goralija, Topalović, Đudo, Čizmić.

Jedinstvo: Abdihodžić, Kovačević, Šehić, Sinanović, Dizdarić, Mujagić, Milenković, Hodžić, Delić, Marković, Ivković.

Čapljina - Branitelj 2:2

Čapljina: Perić, Jazvin, Raguž, Bratić, Rako, Jakupović, Jurina, Pecelj, Vladavić, Raič, Isić.

Branitelj: Vasilj, Tipurić, Gegaj, Alves, Brlenić, Vehabović, Ferenc, Galić, Bilać, Santos, Milićević.

Goražde - GOŠK 1:0

Goražde: Matović, Hodžić, Dučić, Oković, Bešlija, Kamenica, Midžić, Mujagić, Ćulov, Mirković, Knežević.

GOŠK: Sušac, Milović, Dalmatin, Puljić, Ereiz, Limov, Đajić, Rozić, Rodin, Marić, Jelavić.

Zvijezda - Orašje 0:0

Zvijezda: Hinović, Pavić, Islamagić, Pliska, Čolić, Šerbečić, Đorđević, Ristić, Savić, Lazarević, Pejić.

Orašje: Ivkić, Koprivica, Kobaš, Ćosović, Brkić, Aletić, Širanović, Prgić, Breškić, Maskaljević, Vidović.