Crni dani za Kosovo - Prvo ih odbio golman Borussije, sada i igrač Lige prvaka od 25 miliona eura

Ne ide po planu

Crni dani za Kosovo - Prvo ih odbio golman Borussije, sada i igrač Lige prvaka od 25 miliona eura

Edmir Škorić

Reprezentacija Kosova doživljava značajna poboljšanja u rezultatima posljednjih godina, nadaju se nastavku uspjepnog razvijanaj, a naravno dosta toga ovisi i o tome ko će sve nastupati za ovaj nacionalni tim u budućnosti.

Kosovo je sačinjeno od velikog broja igrača koji su rođeni i odrasli u zapadnim evropskim zemljama. No, neki veliki talenti tek treba da donesu odluke o tome hoće li igrati za Kosovo.

Ipak, čini se da su oni najtraženiji već odlučili i to nisu dobre vijesti za Kosovo. Jedan od njih je pristao obući dres Kosova iako je igrao za Švicarsku, drugi je također rekao 'da', ali mu već gotovo dvije godine ne mogu srediti pasoš, a preostala dva ponajveća kosovska talenta u zapadnoj Evropi ne žele ni da čuju za zemlju porijekla već imaju drugačije planove u budućnosti.

Leon Avdullahu ima samo 21 godinu i on bi mogao u budućnosti zaigrati za Kosovo. Zadnji vezni je ove sezone upisao 27 nastupa i postigao jedan gol za Basel u Švicarskoj, te se smatra veoma perspektivnim igračem.

Tržišna mu je vrijednost već na 7,5 miliona eura, a sakupio je prošle godine šest nastupa za U21 reprezentaciju Švicarske, no direktor kosovske nogometne reprezentacije Muharrem Sahiti tvrdi da se radi na tome da zaigra za seniore Kosova.

Oglasi

U međuvremenu, potvrđeno je od Sahitija da je Bledian Krasniqi pristao igrati za Kosovo. Ofanzivni vezni je za Zurich zabio pet golova uz pet asistencija na 25 utakmica, a prethodno je igrao za sve mlađe selekcije Švicarske, uz sedam nastupa za U21.

Vezni red Kosova mogao bi imati veliku budućnost u dvojici nogometaša, s tim da se odluka Avdullaha još čeka i on na to ne može utjecati.

Naime, kosovski mediji tvrde da Nogometni savez ne uspijeva srediti pasoš za Krasniqija. Sve je odavno završeno s igračem, on pristao da igra, ali je na kraju ipak nastao problem sa dokuemntacijom.

Navijači na Kosovu očajavaju, a jedan od njih napisao je: "Sramota za jednu evropsku državu. Ovo nam pokazuje da pozicije drže ljudi bez zasluga i znanja o poslovima kojima se bave. Sramota".

Veliki je broj talenata s Kosova širom Evrope, a jedan se ističe. Radi se o Ardonu Jashariju, nogometašu Club Bruggea.

Oglasi

Ovaj 22-godišnjak vrijedi čak 25 miliona eura i ima 11 nastupa za Brugge ove sezone u Ligi prvaka. Igra na poziciji zadnjeg veznog. On je u Brugge došao iz Luzerna prošlog ljeta i ima dva meča za seniore Švicarske.

Iako i dalje ima pravo nastupa za Kosovo, Jashiri nema dilemu za koga želi da igra. Sahiti je rekao kako mu je Jashiri otvoreno poručio da on i dalje čeka poziv Švicarske i da ga Kosovo ne zanima.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

Crni period za kosovski nogomet se tu ne zaustavlja. Sjajni golman Diant Ramaj im je poručio da neće braniti za Kosovo. On je trenutno na posudbi Kopenhagenu, a 22-godišnjak je branio za juniore Njemačke i nema namjeru da brani za Kosovo.

Smatra se veoma talentovanim i priznaje i sam da čeka priliku na golu Borussije Dortmund, ali i Njemačke reprezentacije, očekujući da mu se otvori mjesto nakon Neuera i Ter Stegena.

Top Komentari

BosanskaSwedska
Kosovo ima dobre igrace ne trebaju im ovi levati
2 0
USABIH
Kako pisu o Kosovo negativno... pa koliko nas dobije igraca pa nista... Kosovo je drzva !!!
1 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi