Kako su Portugalci vidjeli Ljiljane: Stevanović najbolji, poseban komentar za Edina Džeku

Nakon debakla u Zenici

Esmer Oštraković

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Zenici doživjela katastrofalan poraz od 5:0 protiv Portugala.

Činilo se da Portugalci u svakom trenutku, kada god to požele, mogu postići gol, a svih pet golova zabili su u prvom poluvremenu.

Evidentno je bilo da u drugom dijelu utakmice gosti nisu imali preveliku želju za postizanjem golova i to je jedini razlog što je na semaforu ostalo 5:0.

Portugalska A Bola objavila je ocjene za naše fudablere, a obzirom na igru, teško je bilo očekivati bilo šta drugo osim katastrofalnih ocjena.

Najbolju ocjenu u našoj reprezentaciji dobio je Miroslav Stevanović, a ona je bila 5.

"Desno krilo se najviše trudilo da povede svoj tim prema naprijed. Njegov trud je većinom propadao zbog manjka koncentracije njegovih saigrača. On nije odustajao i sve vrijeme je pokušavao da bude opasan po gol protivnika", stoji u objašnjenju.

Šehić (3)- Teška noć završila je povredom i izmjenom u 72. minuti utakmice.

Dedić (3) - Nekada Felix, a nekada Leao ispred njega. Bila je to prava noćna mora.

Barišić (2) - U trećoj minuti igrao je rukom i napravio penal. Nije mogao gore ući u utakmicu.

Hadžikadunić (4) - Imao je najviše koncentracije od svih defanzivaca.

Kolašinac (3) - Bruno Fernandes ga je izluđivao tokom cijelog susreta.

Pjanić (4) - Kada je htio bio je odličan na terenu. Istina je ta da je bio prilično odsutan iz utakmice, posebno u prvom poluvremenu.

Cimirot (2) - Prvo poluvrijeme užasno. Premalo koncetracije i previše grešaka.

Rahmanović (2) - Nije uspijevao da pokrene napad, igru napustio na poluvremenu.

Demirović (2) - Ništa nije uradio u prvom poluvremenu, igru napustio na poluvremenu.

Džeko (3) - Nije pokazao ono što zna i kao rezultat toga Bosna nije napadala. Karijera mu je u padu i to je očito.

Gazibegović (5) - Pokušao se uključivati u napade.

Hadžiahmetović (5) - Donio je intenzitet u igru Bosne i Hercegovine.