Rezerve Reala razbile Granadu

Pobjeda Reala i nastavak borbe za naslov

Fudbaleri madridskog Reala pobijedili su kao gosti Granadu u 36. kolu Primere sa uvjerljivih 4:0.

Iako je trener tima iz Madrida Zinedine Zidane izveo gotovo rezervni sastav u kojem je od standardnih 11 igrača igrao samo Sergio Ramos, to Kraljevima nije predstavljako problem i Granada je razbijena već u prvom dijelu.

Poveli su gosti već u trećoj minuti. Lijepu akciju je završio James Rodriguez za prednost od 0:1.

Isti igrač je autor u drugog gola. Još jedna odlična akcija završila je pogotkom za sigurnih 2:0 u 11. minuti.

Do trećeg gola Real stiže u 30. minuti. Danilo je proigrao Alvara Moratu koji pogađa za 3:0.

Pet minuta kasnije još jedan gol Morate. Uradio je sve sam i pogodio je  za rezultat poluvremena od 4:0.

Imao je Real još šansi u ovom meču. Dva puta su pogađali okvir gola, Ochoa je branio koliko je mogao, ali na kraju je Granada doživjela novu katastrofu.

Real nastavlja borbu sa Barcelonom za titulu prvaka, a ekipe su poravnate na vrhu tabele.