Bjelica i Osijek "guraju" Dinamu titulu u ruke

Rijeka slavila u derbiju

E. Ganibegović

U derbiju 32. kola 1. HNL Rijeka je s 3:1 savladala Osijek.

Bila je ovo izuzetno značajna utakmica za Osijek u borbi za titulu, ali posustaju.

Rijeku je u prednost doveo Murić iz penala u 19. minuti susreta, da bi 17 minuta kasnije Vučkić pogodio za 2:0.

Na otvaranju drugog dijela igre domaći tim stiže i do trećeg gola, a strijelac je bio Josip Drmić.

Osijek je uspio samo da stigne do počasnog pogotka i to preko rezerviste Mancea u 65. minuti utakmice.

Treba reći i da je VAR poništio dva gola Rijeke, jedan u 43., a jedan u 76. minuti.

Kod gostiju su zaigrali Amer Hiroš i Mihret Topčagić koji su ušli s klupe u drugom poluvremenu, dok su dva igrača Rijeke s bh. pasoše, Martin Zlomislić i Mato Stanić, utakmicu presjedili na klupi.

Stanje na tabeli nakon ove utakmice je takvo da Osije ima 64 poena, dva manje i utakmicu više od prvoplasiranog Dinama, dok je Rijeka 4. s 58, četiri manje i utakmicu više od trećeg Hajduka.

U narednom kolu Rijeka će u goste kod Šibenika, dok će Osijek dočekati Istru.