Roma slavila u gostima, remi Lazia
Prva pobjeda Rome u gostima

Samo dvije pobjede domaćina u sedam utakmica

M. Maksimović

U sedam odigranih utakmica 13. kola Serie A, vidjeli smo samo dvije pobjede domaćih ekipa. Reggina je sredila Atalantu 3:1, dok je Sampdoria pobjedila Cataniu 3:0. Vrijedne gostujuće pobjede su upisali Roma i Sienna.

Roma je svoju prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu u prvenstvu ostvarila kod Leccea, a veći dio posla je obavljen u prvom poluvremenu. prvo je Vučinić zabio za 0:1 u 11. minuti, a do odlaska u svlačionice još jednom se zatresla mreža Benussia, strijelac je u 38. minuti bio Juan. Konačnih 0:3 postavio je Totti nakon samo četiri minute igre u nastavku.

Sienna je na Bentegodiu pobjedila loši Chievo 2:0, a oba gola su stigla u samoj završnici utakmice. Kada je izgledalo a će utakmica završiti bez pobjednika, stigla su dva jedanesterca.Galloppa je prvi realizovao u 84. minuti, a drugi Maccarone u 88. minuti.

Napoli je propustio priliku da se barem privremeno, izjednači na drugom mjestu sa Milanom, jer je na svom terenu u utakmici punoj preokreta odigrao 2:2 sa Cagliariem. Prvo su domaćini poveli golom Hamsika već u 9.minuti, a utakmicu je na početak vratio Lopez u 56. minuti utakmice. Napoli je imao tri boda u rukama nakon što je Lavezzi pogodio mrežu gostiju u 84. minuti. Ipak da Napoli ostane bez dva planirana boda pobrinuo se u petoj minuti sudijske nadoknade Cotni.

Bez dva boda je u sudijskoj nadoknadi ostala i Bologna koja je od 20 minute vodila golom Di Vaia, ali je u drugoj minuti sudijske nadoknade zabioi Succi i Palermo je osvojio bod

Sampdoria je na svom terenu bila siguran protiv Catanie. Belluci je zabio na samom otvaranju, dok je nastavak utakmice obilježio Cassano koji je postigao dva gola. Prvi u 62. minuti, a drugi u 91. minuti.

Reggina je imala rasploloženog Corradia koji je također postigao dva gola. Nakon prvog dijela na stadionu Granillo, Atalanta je imala dva gola zaostatka, Cozza (10.) i Corradi (21.) su bili strijelci. Corradi je drugim golom u 80. minuti riješio sve dileme, a poraz Atalante je ublažio Doni, golom u 90. minuti.

Nakon odličnog ulaska u sezonu, Lazio sve više gubi korak. Nova dva boda sa Olimpica je odnijela Genoa iako je mogla uz malo sreće sva tri. Diego Milito je u 53. minuti nije iskoristio jedanesterac, ali se za taj svoj promašaj iskupio u 69. minuti 11 ovosezonskim golom. Bod Laziu je donio Dabo golom deset minuta prije kraja.