Rudar do vrha napunio mrežu Podgrmeča

Pobijedili 7:0

Kakanjski Rudar je u 27. kolu Prve lige Federacije dočekao ekipu Podgrmeča iz Sanskog Mosta i na kraju je slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 7:0.

Već nakon pola sata igre bilo je jasno kako gosti, koji su na klupi imali samo jednog igrača danas, nemaju šta tražiti u Kaknju.

Domaći tim je poveo iz prvog napada. Dosuđen je penal u drugoj minuti, a Čizmić pogađa za prednost od 1:0.

Zatim su Sikira u 16. i Čehajić dvije minute kasnije pogađali za povećanje prednosti na 3:0, da bi Crnomarković autogolom iz 31. minute postavio rezultat prvog dijela od 4:0.

Čehajić zabio i nakon devet minuta igre u nastavku za uvjerljivih 5:0, da bi isti igrač u 64. minuti pogodio za 6:0.

Konačnih 7:0 postavio je rezervista Bajramović u 86. minuti.

Prva liga FBiH, 27. kolo:

Rudar - Podgrmeč 7:0 (Čizmić 2'p, Sikira 16', Čehajić 18', 54', 64', Crnomarković 31'ag, Bajramović 86')

RUDAR: Jović, Sarvan, Alić, Hrustanović, Durmić, Kulović, Džafić, Čehajić, Sikira, Gafurović, Čizmić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

PODGRMEČ: Strika, Hodžić, Terzić, Kamenčić, Smajilović, Cerić, Crnomarković, Vukalić, Malovčić, Jusović, Hamzabegović.