Rudar iz Han Bile u finalu Kupa NS SBK/KSB bolji od Fojnice

Tri pogotka vidjela je publika u Vitezu

S. Mlaćo

U finalnom susretu Kupa NS SBK/KSB jučer su na Gradskom stadionu u Vitezu snage odmjerili FK Rudar Han Bila, član Druge lige Zapad, i FK Fojnica, član kantonalne lige.

U uzbudljivom meču bilo je 2:1 za Rudar, iako su Fojničani prvi poveli, no sve je riješeno do prvog poluvremena.

Fojnica je povela autogolom Irhada Bajramovića, da bi u 21. minuti za izjednačenje pogodio Maid Karahodža.

Konačnih 2:1 postavlja u 45. minuti Irhad Bajramović, ovaj put pogotkom u 'pravoj' mreži.

U drugom poluvremenu bez pogodaka i pehar pobjednika Kupa otišao je u ruke nogometaša Rudara.

Kvalitetan susret korektno odrađenim poslom uveličala je u sudijska trojku koju je predvodio Danijel Bojo iz Kiseljaka, dok su njegovi pomoćnici bili Boris Bilješko iz Novog Travnika i Alen Serdarević iz Viteza.

Delegat susreta bio je Smail Hodžić iz Travnika, istaknuti sportski radnik.

Pehar pobjednika Kupa uručili su predstavnici Nogometnog saveza Srednjobosanskog kantona.