Kakanj slavi dvije pobjede, Jedinstvo autogolom ostalo bez tri boda

Prva liga Federacije BiH

E. Ganibegović, foto: D. Kurbegović

Danas je odigrano sedam utakmica 17. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Osim derbija između Igmana i GOŠK-a, najzanimljiviju utakmicu pratili smo u Kaknju između Rudara i Bratstva, a domaći tim je slavio s 3:0.

Domaći tim je poveo leijpim golom Žerića u 17. minuti, što je bio i jedini gol u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme otvara se drugim golom Rudara. Džafić nakon kornera koristi grešku gostujućeg golmana i pogađa za 2:0.

Nakon toga gostujući golman Mustačević brani pokušaje Kobilice i Mušije iz slobodnih udaraca, da bi Mušija u 75. minuti zapečatio pitanje pobjednika pogotkom za 3:0 nakon greške odbrane gostiju.

I drugi kakanjski klub danas je upisao pobjedu, a radi se naravno o Mladosti.

Pobjedu od 0:2 u gostima kod Tomislava Dobojlijama je donio Emir Hodžurda pogotkom u 24. minuti utakmice, te Kerim Tatar koji je strijelac bio u 84. minuti meča.

Orašje je s 2:1 bilo bolje od Travnika. Nakon prvog poluvremena bilo je već 2:0 pogocima Nargalića, Travnik je u drugom dijelu uspio smanjiti preko Obradovića, ali do boda nije mogao.

Simm Bau je s 2:0 kući ispratio Budućnost iz Banovića. Tim iz Maglaja postigao je po gol u oba poluvremena.

U prvom je bio strijelac Kojić, a u drugom Albijanić.

Radnik i Gradina podijelili su bodove u Hadžićima odigravši 1:1. Gradina je povela pogotkom Hasanbegovića koji se sjajno snašao nakon kornera koji je izveo Burić u 27. minuti i pogodio za 0:1.

Domaći tim do boda dolazi preko Mešića koji pogađa pred sami kraj meča.

Zanimljiv meč u Bihaću odigrali su Jedinstvo i Goražde i to je drugi meč završen bez pobjednika, bilo je 1:1.

Jedinstvo je povelo preko Jazvina u 30. minuti, ali Goražde u drugom poluvremenu autogolom domaćih stiže do gola i boda.