Rudeš umalo zaledio Maksimir na početku prvenstva, Fiolić spasio Dinamo

HNL, 1. kolo

U prvom susretu nove sezone HNL-a Dinamo je ugostio Rudeš i na kraju teškom mukom osvojio bod (1:1).

Dinamo je nedavno razbio izraelski Hapoel u prvom meču 2. pretkola Lige prvaka s 5:0, ali večeras su Modri umalo poraženi na Maksimiru od Rudeša, ali su uspjeli duboko u nadoknadi osvojiti bod.

Videću gol na meču, za Rudeš, postignut je u 26. minuti, kada je Moharrami autogolom omogućio Rudešu veliku radost.

Iako je Dinamo većim dijelom meča dominirao, jednostavno nije uspio doći do gola u 90 minuta igre, a onda je u nadoknadi preko Fiolića izvukao makar bod. U posljednjim sekundama Gavranović je zatresao mrežu gostiju na centaršut Menala, ali na nesreću domaćih bio je u ofsajdu.

Za Modre je od prve minute igrao Armin Hodžić, dok je Luka Menalo u 37. ušao umjesto povrijeđenog Šituma, a Amer Gojak nije ulazio u igru, dok Izeta Hajrovića nije bilo u protokolu.

Dinamo će i u drugom kolu biti domaćin, pošto će mu u goste doći Istra, a Rudeš će u Osijeku tražiti nove bodove.