Rukometaši otputovali u Estoniju

U srijedu utakmica

Rukometaši otputovali u Estoniju

Adnan Beganović

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je sa sarajevskog aerodroma otputovala u Estoniju, gdje će sa selekcijom te zemlje u srijedu odigrati treću utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine u Srbiji.

Nakon noćenja u glavnom gradu Talinu, planirano  je da rukometaši BiH u utorak u jutarnjim satima autobusom otputuju u 300 km udaljeni grad Polva, koji će biti domaćin susreta (17.45 sati). 

Na nedjeljnoj prozivci u ilidžanskom hotelu "Hollywood" selektoru Vojislavu Rađi javilo se 15 igrača, dok će se ekipi danas u Minhenu  priključiti Vladislav Veselinov, Vukašin Stojanović i Deni Velić, koji su izostali zbog obaveza u svojim klubovima.

"Očekujemo dvije pobjede, sa kojima ćemo ostati u igri za odlazak na Evropsko prvenstvo. Estoniju moramo ozbiljno shvatiti i mislim da su toga svjesni i naši reprezentativci.  Raspoloženje u našem taboru je sjajno, a svi igrači su spremni za duel", rekao je za naš portal generalni sekretar Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine, Smajo Karačić.

Revanš susret BiH - Estonija igrat će se 12. marta u Visokom (17.15 sati).

U Prvoj kvalifikacionoj grupi reprezentacija BiH nalazi se na trećem mjestu s jednim bodom iz dva susreta. U 1. kolu bh. rukometaši krajem oktobra prošle godine poraženi su u gostima od Mađarske (17:26), dok su u Sarajevu remizirali s Makedonijom (28:28).

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najčitanije iz kategorije