Rutinska pobjeda Elazigspora, Sesaru 14 minuta

19. kolo turske Superlige

Elazigspor za koji nastupa bivši igrač Sarajeva i reprezentativac naše zemlje Ivan Sesar savladao je danas u okviru 19. kola turske Superlige Trabzonspor sa 3:1.

Naš veznjak je susret počeo na klupi, a u igru je ušao u 76. minuti umjesto Sarpa.

Na prvi pogodak se čekalo do 42. minute. Kaloglu je pogodio za 1:0, a asistent mu je bio Alkasi. Sa ovim rezultatom se otišlo i na odmor.

Od 61. minute gosti igraju sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Celustka.

Novi pogodak za domaće djelo je Yedeka na asistenciju Cakira u 12 minuta pred kraj utakmice.

Na 3:0 povisio je Gurler u 85. minuti, a konačnih 3:1 djelo je Sapare u samom finišu susreta.

Nešto ranije svoj duel odigrali su Kayserispor i Antalyaspor.

Domaća ekipa je slavila rezultatom 2:0.

Yilmaz je pogodio već u trećoj minuti, a konačan rezultat postavio je Bobo u 21. minuti susreta.