Očekuje ga dvogodišnja suspenzija?

Sakho priznao da je kriv za doping

Endin Čaušević

Odbrambeni igrač Liverpoola, Mamadou Sakho, i dalje se nalazi pod suspenzijom jer je pao na doping testu.

Iz Liverpoola su danas saopštili da francuski igrač neće tražiti novi test od doping kontrole, jer je prihvatio UEFA-inu suspenziju i vijest o tome da je pao na doping testu.

Sakho je testiran nakon utakmice Evropske lige protiv Manchester Uniteda, a prošle sedmice saopšteno je da je pao na doping testu.

On bi mogao biti suspendovan na čak dvije godine, ali zbog priznanja ta kazna bi mogla biti smanjena. Njegov saigrač Kolo Toure prije pet godina imao je isti problem, iako mu je prijetila kazna od dvije godine, na kraju je suspendovan na šest mjeseci neigranja.

Potražite više informacija na temu Premier league:

Sakho je u posljednje vrijeme pružao odlične partije, ali će zbog dopinga propustiti ostatak sezone, te Evropsko prvenstvo u Francuskoj. UEFA-ina konačna kazna biće saopštena nakon istrage.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi