Šampion Engleske jedva izvukao drugi meč protiv drugoligaša

Remi Derbyja i Leicestera

Fudbaleri Derby Countyja i Leicestera remizirali su u meču šesnaestine finala FA Kupa (2:2).

Poveli su gosti već u 8. minuti, a strijelac autogola bio je Darren Bent. Isti fudbaler se iskupio već u 21. minuti kada je zatresao mrežu gostiju za 1:1.

Do kraja prvog dijela meča Bryson je pogodio još jednom za Derby koji je na odmor otišao sa prednošću od 2:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je još jedan gol i to u mreži Derbyja. Strijelac za spas Leciestera bio je Wes Morgan u 86. minuti utakimice. Ovim pogotkom Leicester je izborio ponovljeni meč šesnaestine finala FA Kupa.