Šampion pripreme otvorio pobjedom u Visokom

Trijumf Bordo tima

M. Šljivak, foto: S. Bošković

FK Sarajevo pobijedio je u pripremnom meču kao gost u Visokom ekipu Bosne rezultatom 0:1.

Sarajevo je od prvog minuta bilo dominantno na terenu. Aktuelni prvak bh. je kontrolisao loptu, stvarao je prilike, ali se na prvi pogodak moralo čekati do sredine prvog poluvremena, odnosno 23. minute.

Tada na scenu stupa Benjamin Tatar. Napravio je nekoliko sjajnih poteza i zatim je zabio pogodak za vodstvo Sarajeva od 0:1.

Tek onda se malo i Bosna oslobodila pritiska. Uspjeli su do kraja prvog poluvremena malo i zagrijati nezaposlenog Kovačevića, ali udarci Kaplana, a zatim i Sarvana nisu bili precizni.

Na odmor se otišlo vodstvom bh. prvaka od 0:1.

U nastavku je Vinko Marinović promijenio kompletnu postavu. Sarajevo je i dalje kontrolisalo igru, pokušavali su što prije stići do drugog gola, ali u tome nisu uspijevali.

Imao je Bordo tim nekoliko dobrih šansi. Mustedanagić je u 72. minuti bio najbliži golu, ali njegov udarac zaustavila je stativa, baš kao i udarac u 87. minuti meča.

Ostalo je do kraja 0:1 i bh. prvak je pripreme otvorio pobjedom.

Prijateljski meč:

Bosna Visoko - Sarajevo 0:1 (Tatar 23')

NK Bosna Visoko: Sirćo, Ćosić, Mrkalić, Džafić, Beganović, Hrvat, Sarvan, Čomaga, Tahmaz, Pramćeski, Kaplan.

Još su igrali: Sudžuka, Karišik, Muhamerović, Mahmić, Alihodžić, Agić, Lojo, Šehović.

FK Sarajevo: Kovačević, Šabanović, Salčin, Kurdić, Dupovac, Sušić, Oremuš, Rahmanović, Velkoski, Ahmetović, Tatar.

Drugo poluvrijeme: Džafić, Hodžić, Pidro, Bešić, Šerbečić, Đokanović, Hodžić, Mustedanagć, Jukić, Imamović, Milanović.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: