Sarajevo ima čemu da se nada - Aktobe pokazao da je ranjiv, primio je četiri gola u posljednjem meču

Tobol bio bolji

Eldar Ganibegović

Prvi protivnik FK Sarajevo u Evropi ove sezone biti će kazahstanski Aktobe koji je u posljednjoj utakmici pokazao da je ranjiv i da se protiv njega može igrati-

Dok se Sarajevo nalazi na pripremama u Sloveniji, u Kazahstanu je sezona u punom jeku i pratili smo utakmicu Aktobea koji je protivnik Sarajeva u 1. pretkolu Konferencijske lige.

U okviru 13. kola kazahstanske Premier lige Aktobe je rezultatom 4:3 poražen na domaćem terenu od Tobola.

Naročito katastrofalno je bilo prvo poluvrijeme, jer su gosti iz Kostanaja preko Chesnokova, El Messaoudija i Ivanovića od 16. do 45. minute postigli tri gola.

Kasym i Romero su u 52. i 58. minuti golovima s bijele tačke vratili nadu Aktobeu, ali je Chesnokov u 73. minuti riješio meč.

Romero je u prvoj minuti nadoknade postigao još jedan gol za Aktobe, ali vremena da se izvuče makar bod nije bilo.

Nakon 12 odigranih utakmica Aktobe je drugi u kazahstanskoj ligi s 22 boda, a prvi Ordabasy ima tri boda više.

Zanimljivo je da se Tobol i Aktobe sastaju ponovo 6. jula u 2. kolu kazahstanskog Liga kupa u grupi B.

Četiri dana nakon toga Aktobe će ugostiti FK Sarajevo, zatim će 14. jula igrati gok Atyraua u ligi, dok će 18. jula biti gost na Koševu.

FK Sarajevo u Sloveniji

Podsjetimo, Sarajevo se nalazi na pripremama u Sloveniji gdje je s 3:1 bilo bolje od rumunskog UTA Arada, da bi s 4:1 poraženo od Shakhtara.

Za dva dana Sarajevo očekuju novi prijateljski duel. Protivnik će 3. jula od 18:00 sati biti Olimpija iz Ljubljane.

Što se tiče drugog pretkola Konferencijske lige, ako Sarajevo izbaci Aktobe, za protivnika će imati Spartak iz Trnave.

Prve utakmice su na programu 25. jula, a revanš susreti sedam dana kasnije.

Sarajevo će uskoro saznati i raspored u WWin ligi Bosne i Hercegovine gdje će ambicije ove sezone biti šampionske.

Naime, N/FSBiH je zakazao žrijebanje brojeva za 3. juli od 12:00 sati u prostorijama ove kuće.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: