
Biti će zanimljivo
Uoči derbija: Prošla sezona "egal", šta će nam donijeti ova
Večeras je na rasporedu najveći derbi u Bosni i Hercegovini, a naravno radi se o utakmici koju igraju Sarajevo i Željezničar.
Utakmica će biti odigrana na stadionu Koševo u okviru 8. kola WWin lige Bosne i Hercegovine i jasno je da je jako teško reći da je neka ekipa favorit u ovakvim utakmicama.
U različitim raspoloženjima u dva tabora dočekuju večerašnju utakmicu jer su jedni u prošlom kolu ostvarili pobjedu, dok su drugi poraženi.
Naime, kao što je svima poznato FK Sarajevo je prije nekoliko dana ostvario veliku pobjedu u Banjaluci protiv Borca.
Sa druge strane i Željezničar je prije nekoliko dana imao tešku utakmicu protiv Zrinjskog, ali su Plavi poraženi na Grbavici.
Oglasi
Kada je riječ o prošloj sezoni derbiji su bili jako izjednačeni, a vidjet ćemo kako će to izgledati ove sezone.
Prvo su se ova dva kluba sastala u okviru 10. kola na Koševu, a tada je ekipa Sarajeva ostvarila pobjedu od 3:0.
Na toj utakmici prvi gol postigao je Ajdin Hasić u 27. minuti, a nakon njega pogađali su još Renan Oliveira u 45. minuti, te Hamza Čataković u 90. minuti.
Uslijedio je novi okršaj ove dvije ekipe u okviru 21. kola, a Željezničar je uzvraio istom mjerom i slavio je sa 3:0.
Amer Hiroš je tada "načeo" FK Sarajevo u 12. minuti, a još dva gola postigao je Marin Galić u drugom poluvremenu.
Treću utakmicu ova dva tima u prošloj sezoni odigrala su u okviru 26. kola, a tada golova nije bilo.
Večerašnja utakmica igra se na Koševu sa početkom od 20:30 sati.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.