Schalke na pogon Kolašinca do trijumfa kod Mainza

Njemačka Bundesliga

Fudbaleri Schalkea slavili su danas na gostovanju kod Mainza s 1:0 u okviru 25. kola njemačke Bundeslige.

Bio je ovo duel ekipa sa sredine tabele, a Schalke je na kraju slavio drugu uzastopnu pobjedu u Bundesligi.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez gotovo ikakvih prilika na obje strane, pa se na odmor otišlo bez golova. Nastavak meča je ipak donio jedan pogodak i to u mreži domaće ekipe.

Strijelac je u 50. minuti bio reprezentativac BiH Sead Kolašinac kojem je asistirao Burgstaller. To je bio i konačan rezultat ovog meča.

Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta, a Schalke je nakon ove pobjede skočio na 9. mjesto sa 33 boda, četiri više od dananjeg rivala Mainza koji je ostao na 12. poziciji.