Schalke savladao Hannover

15. kolo njemačke Bundeslige

Endin Čaušević

Fudbaler Schalkea slavili su protiv Hannovera (3:1) u okviru 15. kola njemačke Bundeslige.

Schalke je otpor gostiju slomio tek u drugom poluvremenu. Domaći su do vodstva stigli u 51. minuti utakmice kada je sa bijele tačke siguran bio Geis. Schalke se prednost udvostručio u 73. minuti, a strijelac je bio Huntelaar.

Gosti su se nakon drugog primljenog gola pokušali vratiti u utakmicu i to im je uspjelo u 81. minuti. Prib je asistirao, a mrežu Schalkea zatresao je Saint-Maximin. Ipak, samo minutu kasnije domaći su postigli treći gol. Konačnih 3:1 za Schalke postavio je Di Santo.

Reprezentativac BiH Sead Kolašinac u igru je ušao u 88. minuti utakmice.

Schalke je sada četvrti sa 24 osvojena boda, dok je Hannover na 14. mjestu sa deset bodova manje.