Schweinsteiger golom debitovao u dresu Chicaga

Odličan početak

Bivši njemački reprezentativac Bastian Schweinsteiger debitovao je za svoj novi klub Chicago Fire.

Chicago je u susretu MLS lige ugostio Montreal, a na kraju je bilo 2:2 u veoma dramatičnoj završnici.

Schweinsteiger je u 17. minuti pokazao da će biti pravo pojačanje za Chicago, pa je postigao pogodak glavom za 1:0.

U nastavku gosti prek oMancousa i Balloua dolaze do preorketa, a drugi gol postigli su u 90. minuti. U trećoj minuti nadoknade Solignac je spasio Chicago.

Bastian je odigrao 90 minuta i pored gola bio je sjajan na terenu, a u meču su isključeni Juninho kod domaćih u 71. i Cabrera kod gostiju u 80. minuti.