Barbarezu je usred bijela dana pao mrak na oči

Nova povreda

Barbarezu je usred bijela dana pao mrak na oči

Midhat Šljivak

Karlsruher je u 11. kolu Druge Bundeslige savladao Schalke s 2:1, a loše vijesti dobio je i selektor reprezentacije BiH Sergej Barbarez koji je na ovom meču uživo vidio povredu Dženisa Burnića.

Sergej Barbarez danas je sa stručnim štabom reprezentacije Bosne i Hercegovine posmatrao utakmicu 'Cvajte' između Karlsruhera i Schalkea. Susret je završen pobjedom domaćina od 2:1, a bh. selektor nije baš sretan napustio stadion.

Standardni član nacionalnog tima od dolaska Barbareza na čelu, Dženis Burnić, igru je napustio na poluvremenu. On se požalio na povredu leđa, što je svakako loša vijest pred kvalifikacione utakmice za Svjetsko prvenstvo protiv Rumunije i Austrije.

Burnić je odigrao jako dobro prvo poluvrijeme. Međutim, zamijenjen je na poluvremenu, a prethodno se požalio na bolove u leđima i sada se čekaju zvanične informacije o njegovom stanju.

Selektor Zmajeva ranije je ostao bez povrijeđenog Ermedina Demirovića, a pod velikim upitnikom je i nastup Benjamina Tahirovića. Ogromni su to problemi za Zmajeve.

Podsjetimo, bh. selekcija 15. novembra igra protiv Rumunije u Zenici, a tri dana kasnije gostuje u Beču selekciji Austrije. S dvije pobjede bh. selekcija ide na Svjetsko prvenstvo.

Oglasi

Plasman u baraž je također opcija i ostaje nam da vidimo kako će se selektor BiH suočiti s povredama igrača koji su mu bili standardni u proteklom periodu. 

Na terenu u današnjem meču domaćin je upisao pobjedu i to nakon preokreta. Miron Muslić može 'zahvaliti' Lorisu Kariusu što je ostao bez bodova.

Tim iz Gelsenkirchena je poveo u 66. minuti. Karaman koristi penal i zabija za vodstvo Schalkea od 1:0.

Deset minuta kasnije domaćin je izjednačio. Nakon kornera Loris Karius izuzetno loše reaguje, a Beifus zabija za 1:1.

Oglasi

Šok za Schalke stiže u nadoknadi. Za pobjedu domaćeg tima od 2:1 zabija Schleusener. Ovog puta Karius nije mogao ništa.

Slavi na kraju samo Zlatan Bajramović koji je pomoćnik u domaćoj ekipi, Nikola Katić je odigrao jako dobar meč za Schalke.

Ovo je za tim Mirona Muslića treći poraz sezone, ali je za sada ostao na vrhu tabele. 

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

2. Bundesliga, 11. kolo:

Karlsruher - Schalke 04 2:1

Top Komentari

amil071
Ako se Tahirovic ne oporavi do Rumunije imamo neke šanse želim mu oporavak iza ove dvije tekme.
1 0
DjemaS
Ako Tahirovic bude povrijedjen nase su sanse jako velike da pobjedimo
1 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najnovije vijesti