Roma bez problema protiv Udinesea, ali kako se šutaju penali?

Tahirović dobio šansu u 89. minuti

S. Mlaćo
Roma je večeras protiv Udinesea upisala treću vezanu pobjedu u Seriji A.

Bilo je 3:0, te Roma ostaje na trećem mjestu sa četiri boda zaostatka za Lazijom, te čak 19 za liderom Napolijem.

Na samom početku nije bilo uzbuđenja, a zatim jedanaesterac za domaće u 34. minuti.

Cristante je uzeo loptu, šutirao, no pogodio je stativu i ostalo je 0:0.

Tri minute kasnije ipak zatresla se mreža gostiju. Na odbijenu loptu natrčao je Bove i matirao gostujućeg golmana. Bio je to i konačan rezultat prvog dijela.

Roma je drugi dio otvorila na najbolji način. U 55. minuti Pellegrini je primio loptu, asistenciju je upisao Belotti, a ovaj prvi završava posao za 2:0.

Novi penal vidjeli smo u 67. minuti. Mancini je igrao rukom u svom šesnaestercu, Pererya je uzeo loptu, no golman Rome Patricio sjajno brani.

Do kraja još jedan pogodak gostiju i to Abrahama nakon zaista lijepe akcije.

Treba istaći da je kod Rome šansu dobio i bh. reprezentativac Benjamin Tahirović, no to se desilo tek u 89. minuti.

Sasvim malo da je išta mogao pokazati, a zbog čega mu je Jose Mourinho odlučio dati tek par minuta uključujući sudijsko vrijeme nije poznato.