Šest golova na King Poweru, Leicester dva od dva
Foto - EPA

Slavlje Lisica

Leicester je u 2. kolu Premier lige savladao na King Poweru Burnley sa 4:2.

Gosti su bolje ušli u ovaj meč. Wood je u 10. minuti zabio za 0:1, ali im je radost kratko trajala jer je Barnes u 20. minuti meča zabio za 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku meča ipak Leicester bio tim koji je pružio više.

Pieters je autogolom u 50. minuti doveo domaće u prednost od 2:1, da bi deset minuta kasnije vodstvo na 3:1 povećao Justin.

Burnley se u igru vraća u 73. minuti. Dunne matira Schmeichela za 3:2, no samo šest minuta kasnije Praet završava posao golom za konačnih 4:2, iako je do kraja bilo još dobrih šansi na obje strane.

Leicester je u novu sezonu ušao sa dvije pobjede i to je svakako izuzetan početak za tim Brendana Rodgersa.