Sevilla ponovo uspješnija od Villarreala

Primera

Sevilla je u 28. kolu španske Primere gostovala Villarrealu, te slavila s 2:0.

U kratkom periodu su ove ekipe odigrale tri meča. Prvo su se dva puta sastali u osmini finala Evropske lige, a sada i u prvenstvu.

Ponovo su Andalužani bili uspješniji. Nakon što su Villarreal izbacili iz Evropske lige, nadmudrili su ih i u Primeri.

U prvom dijelu mnoštvo prilika, pogotovo za Villarreal, ali je ostalo 0:0. U četvrtoj minuti nastavka sjajna akcija gostiju, na kraju Coke iskosa s desne strane prizemnim udarcem pogađa za 0:1.

Vitolo je u 65. minuti prekrasnim golom postavio konačnih 2:0 i Sevilla se tako učvrstila na petom mjestu sa 55 bodova, dok je Villarreal poziciju niže sa 49 bodova.