Miralem Pjanić osvojio 12. trofej u karijeri!

Nakon boljeg izvođenja penala

Esmer Oštraković

Svoj 12. trofej u karijeru osvojio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić sa svojim Sharjah FC.

Naime, Pjanić je sa svojom ekipom danas nakon penala savladao Al Ain i tako osvojio Predsjednički kup Emirata.

Na terenu je reprezentativac Bosne i Hercegovine bio sve do 81. minute kada je trener njegove ekipe odlučio da ga izvede iz igre.

Regularnih 90. minutao ve utakmice okončano je rezultatom 1:1, a gol za Sharjah FC postigao je Abdulbasit u 48. minuti.

Ekipa Al Aina je uspjela da poravna u 55. minuti kada je gol postigao Laba i tako je svom timu donio penale na ovoj utakmici.

Fudbaleri Sharjaha su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca ostvarili pobjedu od 13.12, te su tako osvojili ovo takmičenje.

Ovo je za Pjanića treći trofej u dresu Sharjaha što je za svaku pohvalu.

Ranije je prošle godine osvojio Predsjednički kup Emirata, a ove godine osvojio je Superkup Emirata.

Pjanić je sa Juventusom osvojio sedam trofeja, a po jedan trofej podigao je sa Barcelonom i Bešiktašem.