Manchester United lakše diše, ali u gradu čelika su upaljeni alarmi

Premiership

Haris Zilić

Manchester United je vezao dva trijumfa u Premiershipu što je jako bitno za ekipu Erik Ten Haga pred naredno kolo gdje ih očekuje gradski derbni protiv Manchester Citya.

Crveni đavoli su večeras u devetom kolu kao gosti bili bolji od Sheffield Uniteda rezultatom 2:1, ali bilo je dosta muke.

United je poveo 0:1 u 28. minuti, a čini se da su dobili heroja ove sezone. McTominay je postigao svoj treći gol u dvije utakmice.

Ipak, domaćini se brzo vraćaju, McBurnie je u 34. minuti realizovao penal za 1:1 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku dosta borbena igra, bilo je prilika pred oba gola, a United svoju koristi.

U 77. minuti, kada ne mogu napadači, mogu defanzivci. Lindelof je asistirao,a Dalot pogodio za 1:2.

Mogao je Sheffield do kraja utakmice doći do boda, ali odbrana gostiju je intervenisala dobro u nekoliko prilika.

Imao je i United obećavajućih akcija iz tranzicije, ali izostala je realizacija.

U domaćem timu u rosteru nije bilo našeg Anela Ahemdhodžića.

Manchester United se sada probio na osmo mjesto sa 15 osvojenih bodova i bolje to izgleda nego li mjesec dana unazad, dok je Sheffield fenejraš sa samo jednim bodom i uz Bournemotuh je jedini tim koji ove sezone još ne zna za trijumf.

Premiership, 9. kolo:

Sheffield United - Macnhester United 1:2

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Manchester United Moje Teme

Viper20
Harry Meguaire nevjerovatan danas ,na svakoj lopti je bio i dugi pasovi nisu bili losi..2 prečke,2 zicera,šteta moglo se i prije sve završit al bar je golčina Dalota sve riješila..Mada penal nekim"velikanima" se ne svira dok protiv Uniteda se svira ali eto ajde..