Napad loš, odbrana još gora - Sheffield United doživio novo poniženje u Premier ligi
Sheffiel United doživio novi debakl.

Brighton upisao tri boda

Eldar Ganibegović

Nismo gledali lošiji tim od Sheffield Uniteda u engleskoj Premier ligi dosta godina unazad. Danas su Oštrice doživjele novu bruku.

U okviru 25. kola engleske Premier lige Sheffield United je ugostio Brighton. Rezultat je na kraju glasio 0:5.

Sve je krenulo po zlu u 13. minuti po domaće. Holgate je dobio direktan crveni karton zbog užasnog starta.

Buonanotte to koristi samo sedam minuta poslije i pogađa za 0:1. Prednost je u 24. minuti duplirao Welbeck.

Osborn je u nadoknadi prvog dijela zatresao mrežu gostiju, no gol je poništen zbog ofsajda.

Deset kobnih minuta po Sheffield u drugom dijelu. Od 75. do 85. minute primili su domaći tri gola.

Robinson je prvo postigao autogol, da bi Adingra onda postigao dva i postavio konačan rezultat.

Ostaje Sheffield zakucan za dno tabele s 13 bodova, sedam manje od sigure zone gdje je Luton koji ima i dvije utakmice manje. Brighton je sedmi s 38 bodova.

Za Sheffield u idućem kolu slijedi gostovanje kod Wolvesa, dok će Brighton ugostiti Everton,, još jedan tim koji je u zoni ispadanja.

Dodajmo svemu da je danas za Sheffield svih 90 minuta igrao naš Anel Ahmedhodžić.