Da su htjeli zabili bi im 10 "komada" - Aston Villa "zgadila" fudbal Ahmedhodžiću i društvu

Razbili ih na njihovom terenu

E. Oštraković

Sheffield United će jako teško i naredne sezone biti u društvu najboljih ekipa u Premiershipu.

Danas su doživjeli novi visok poraz, a ovaj put na domaćem terenu savladala ih je ekipa Aston Ville i to sa čak 5:0.

Gosti jesu bili favoriti, ali ni najveći navijači ovog tima nisu se nadali ovako ubjedljivoj i jednostavnoj pobjedi njihove ekipe.

Do 12. minute sve je izgledalo solidno za domaće, a onda je počeo pravi raspad sistema.

Nakon jedne greške domaće odbrane McGinn je pospremio loptu u mrežu i od tog trenutka domaći nisu postojali na terenu.

Četiri minute kasnije Douglas Luiz upisuje asistenciju, a gol za 2:0 postiže reprezentativac Engleske Watkins.

Pobjednik je bio odlučen već u 20. minuti kada je Bailey postigao prelijep gol za vodstvo svoje ekipe od 3:0.

Deset minuta kasnije novi prelijep gol, ovaj put strijelac je bio Belgijanac Tielemans.

Na otvaranju drugog poluvremena Moreno nakon asistencije Watkinsa postiže peti gol za Aston Villu, a do kraja utakmice rezultat se nije promijenio.

Aston Villa je tako iskoristila kiks Tottenhama protiv Evertona i preuzela je četvrto mjesto na tabeli.

Sa druge strane Sheffield je zakucan za dno i imaju samo 10 osvojenih bodova u 23 odigrane utakmice.

Njima ta 17. pozicija bježi čak deset bodova i jako je teško očekivati bilo šta osim njihovog povratka u Championship.