Široki Brijeg deklasirao lidera
Širokobriježani zasluženo slavili

Zrinjskom tek treći poraz sezone

Nogometaši Širokog Brijega večeras su na «Pecari» u derbiju 18. kola Premijer lige BiH nanijeli tek treći poraz sezone lideru na tabeli, mostarskom Zrinjskom. Ekipa trenera Ivana Katalinića odigrala je odličnu utakmicu i zasluženo deklasirala popularne «plemiće», rezultatom 3:0.

Oko 4.000 gledatelja vidjelo je veoma dobru utakmicu na «Pecari». Ipak, posebno su uživali u drugom poluvremenu kada su «pala» sva tri gola.

Igrao se 55. minut. Šilić je izveo slobodan udarac sa 30 metarta. Melher katastrofalno pogriješio najprije jer je u živi zid stavio samo dva igrača, a onda i prilikom hvatanja lopte koja je dobila «žabicu». Prošla mu je kroz ruke i završila u golu za veliko slavlje «Škripara». Samo dva minuta kasnije Široki je udvostručio prednost. Šilić je centrirao iz kornera. Obrana Zrinjskog spavala je i na drugoj stativu u petercu Martinović se odlično snašao i iz okreta ubacio je nebranjeni dio gola.

Široki Brijeg - Zrinjski 3:0
Strijelci: 1:0 Šilić (55), 2:0 Martinović (57), 3:0 Zovko (88).

ŠIROKI BRIJEG - Stadion «Pecara». Gledatelja: 4.000. Žuti kartoni: Flavio (Široki Brijeg), Serdarušić (Zrinjski). Crveni karton: Barišić (Široki Brijeg).

ŠIROKI BRIJEG: Bandović, Božić, Barišić, Jurić, Topić, Zurak, Alexandre, Šilić, Wagner /od 41. Flavio/, Bubalo /od 68. Zovko/, Martinović /od 78. Šakić/. Trener: Ivan Katalinić.
ZRINJSKI: Melher, Nikolić, Serdarušić, Selimović /od 78. Vuković/, Musa /od 70. Šarac/, Ivanković, Stojanović, Žižović, Kordić /od 78. Zadro/, Đurić, Aničić. Trener: Dragan Jović.
Sudac: Predrag Stankić (Bijeljina).
Igralo se potom obostrano otvoreno sa šansama pred oba gola, a Zrinjski je mogao smanjiti rezultatski zaostatak. Kordić je zakasnio sa uklizavanjem na razantan udarac Đurića, a potom je i sam Đurić u finišu meča bio za malo neprecizan.

Šest minuta prije kraja meča domaći su ostali sa igračem manje na terenu, jer je sudac Stankić opravdano crveni karton pokazao Barišiću. On je grubo startao na Zadri, a zatim i povukao za dres Nikolića, pa su se dva igrača Mostaraca našla na travnjaku, a Barišić morao pod tuš.

Ipak, i sa igračem manje u 88. minutu «plavi» su potvrdili izvanrednu partiju. Najviši u skoku sa zadnjom linijom Zrinjskog bio je Zovko glavom prebacio sebi loptu u pas. Melher je istrčao, Zovko iz prve «pucao» u njega, ali mu je lopta opet prošla kroz ruke, te otkotrljala se u gol.
Inače, utakmica je odigrana u sjajnom ambijentu, gdje su i gosti imali podršku blizu 1.000 svojih navijača.