Široki se poigrao sa Čelikom i potpuno ih ponizio
Zeničani potpuno razbijeni u Širokom Brijegu

Uvjerljiv trijumf tima sa Pecare

Široki je u 3. kolu na Pecari ugostio zenički Čelik i na kraju je slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:0.

Dominirao je Široki od prve minute ovog meča. Redale su se šanse pred golom Ratka Dujkovića, a u 12. minuti su domaći poveli. Lijepu akciju završio je Čabraja za prednost od 1:0.

Nastavio je domaći sa napadima nakon drugog gola. Imali su nekoliko fantastičnih šansi, a do drugog gola stižu u 28. minuti. Ovog puta pogađa Bagarić za sigurnih 2:0.

Tačku na prvo poluvrijeme postavio je Begonja u 35. minuti nakon još jedne prekrasne akcije domaćeg tima.

Nastavio je Široki sa napadima u nastavku meča. Čabraja je bio najopasniji po gol Dujkovića i imao je nekoliko zaista dobrih šansi.

U 67. minuti domaći stižu do četvrtog gola. Veliku grešku napravio je Dujković, a fantastičan potez je napravio Bagarić koji petom iz mrtvog ugla asistira za Barišića, a ovaj pogađa za 4:0.

Do kraja meča još dvije lopte u mreži Zeničana. Na 5:0 povisio je Jurić prekrasnim golom u 82. minuti meča, da bi u 87. minuti Bagarić drugim golom danas postavio konačnih 6:0.

Premijer liga BiH, 3. kolo:

Široki - Čelik 6:0 (Čabraja 12', Bagarić 28', 87', Begonja 35' Barišić 67', Jurić 82')

ŠIROKI: Bilobrk, Matić, Barišić, Čabraja, Turčin, Marić, Ćorluka, Kovačić, Begonja, Bagarić, Marković.

ČELIK: Dujković, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Okić, Karamatić, Livaja, Jamak, Šišić, Popović, Jazvin.

Zaprati NK Čelik, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: