Sivilo Rome i protiv Atalante

Novi poraz Vučice

Teme:

Nakon što ih je u Ligi prvaka pregazila Barcelona (6:1), ekipa Rome danas je razočarala i u susretu 14. kola Serie A protiv Atalante.

Vučica je na Olimpicu poražena od tima iz Bergama s 2:0, a pogotke na ovom meču postigli su Gomez i Denis.

Iako je tim Rudi Garcije većim dijelom utakmice bio bolji, na kraju su tri boda odnijeli gosti.

Poveli su gosti u 40. minuti golom Gomeza, da bi sve dileme oko pobjednika bile okončane u 82. minuti. Maicon je skrivio penal, isključen je, a German Denis je precizan za konačnih od 2:0.

Do kraja je i Atalanta ostala s dva igrača manje, ali Roma nije mogla doći do gola.

Edin Džeko i Miralem Pjanić su odigrali kompletan meč, imali su obojica nekoliko pokušaja, ali bez uspjeha.

Ostale utakmice donijele su veliki broj pogodaka. Frosinone je na domaćem terenu savladao Veronu s 3:2, a istim rezultatom je Udinese slavio na gostovanju kod Chieva.

Carpi je kao gost savladao Genou s 2:1.

Serie A, 14. kolo:

Roma - Atalanta 0:2 (Gomez 40', Denis 82'p)
Chievo - Udinese 2:3 (Paloschi 26', Inglese / Frey 42'ag, Thereau 46', 81)
Frosinene - Verona 3:2 (Ciofani 22'p, 40', Dionisi 48' / Viviani 69', Moras 76')
Genoa - Carpi 1:2 (Figueiras 8' / Borrielo 57', Zaccardo 81')

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: