Sjajan meč u Orašju i pobjeda domaćih

Prva liga FBiH, 29. kolo

Nogometaši Orašja savladali su u 29. kolu Prve lige Federacije ekipu Bratstva iz Gračanice s 5:3

Orašje je povelo nakon sedam minuta igre. Za vodstvo se pobrinuo Antonio Vidović, a iako je prilika u prvom dijelu bilo još, na odmor se otišlo minimalnim vodstvom domaćeg tima.

Nastavak donosi fantastičnu igru i još sedam pogodaka. Do izjednačenja gosti stižu preko Mujkića, koji je precizan s penala. Samo sedam minuta kasnije Bratstvo vodi. Za 2:1 je pogodio Vehabović...

Međutim, domaći za samo sedam minuta postižu tri gola. Širanović je izjednačio na 2:2, da bi zatim za vodstvo od 4:2 pogađali Rajović i Mujić.

Nadu gostima vraća Mujkić drugim golom za 4:3 u 89. minuti, ali Rajović u nadoknadi postavlja konačnih 5:3.

Prva liga FBiH, 29. kolo:

Orašje - Bratstvo 5:3 (Vidović 7', Širanović 61', Rajović 64', 90+3', Mujić 68' / Mujkić 48'p, 89', Vehabović 55')

Orašje: Ilišković, Lugavić, Stančeski, Rajović, Širanović, Maskaljević, Arlović, Vidović, Buljubašić, Prgić, Mujić

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Bratstvo: Ivkić, Stjepanović, Zulčič, Diabang, Šišić, Suljić, Vehabović, Mujkić, Delić, Ikanović, Pantić