Sjajni Nedo Turković briljirao u pobjedi Brežica

Upisao hat-trick

S. Mlaćo

U drugoj ligi Slovenije igrane su utakmice 18. kola, a Brežice za koje nastupa Nedo Turković, nekadašnji član Olimpika i Željezničara, slavile su nad Veržejom sa visokih 4:1.

Turković je u prošlom kolu pogodio za remi protiv Done (1:1), a danas upisao het-trick.

Ovaj 27-godišnji napadač je tresao mrežu protivnika u 26. minuti, za konačan rezultat prvog poluvremena 1:0.

u drugom poluvremenu, tačnije 54., te 83. minuti Turković je zatresao mrežu protivničkog golmana, te potvrdio da je u sjajnoj formi. Pored tri pogotka  upisao je i jednu asistenciju

Brežice se sada nalaze na četvrtom mjestu sa 26 osvojenih bodova.