Slavija sigurna, minimalci Kozare i Podrinja

Prva liga RS, 1. kolo:

U subotu su odigrani prvi mečevi u novoj sezoni Prve lige Republike Srpske.

Slavija je u Istočnom Sarajevu s 3:1 savladala Slobodu iz Mrkonjić Grada.

Iskusni Zoran Kokot je bio strijelac vodećeg gola u 28. minuti, da bi samo tri minute kasnije Nikola Popovac pogodio za 2:0.

Nakon toga je Nemanja Vidović u 38. minuti smanjio na 2:1, no sve nade o barem bodu gostiju srušio je Milan Lalović u 55. minuti.

U Janji Podrine je s 1:0 savladalo Sutjesku iz Foče, a gol odluke postigao je Filip Vujić u 53. minuti.

Potražite više informacija na temu Prva liga Republike Srpske:

Istim rezultatom je Kozara u Derventi pobijedila Tekstilac, a jedini gol postigao je Srboljub Jandrić, mada su gosti dobar dio meča odigrali si gračem manje. U Prijedoru u duelu Rudara i Drine nije bilo pogodaka.